Fitness Trend

Trendmutató Fitnesz és Sport Szakemberek részére

Utolsó kommentek:

janosfut 2018.10.01. 20:59:26

Jó az írás, érdekes és elgondolkodtató.

Egy-két gondolat........
Kezdő Fitnesz edzőként inspiráló, hogy van perspektíva és lehet látni a fejlődést. Talán azért nem vagyunk rajta a Fitnesz térképen, mert még nincs akkora igény az emberek részéről a mozgás iránt. Nem ez az elsődleges az életük során. Addig míg tőlünk nyugatabbra már nem kell küzdeni az embereknek a megélhetésért (autó, lakás, nyaralás)addig nálunk nem, hogy kikapcsolódni, de költeni is kevésbé tudnak a középosztályban.
Fitnesz, mozgás magunkkal való foglalkozás kicsit következtet az anyagi helyzetre és kimerül a munkában való mozgással.
Prevenció megértése. megértetése fontos lenne, de még sokan nem tartanak itt. Addig míg első helyen vagyunk a légzőszervi megbetegedésekben EU-ban és a légzőszervi rákos megbetegedésekben nem várhatjuk, hogy többet mozogjanak.

Történet : egy nagyobb versenyem előtt elmentem a körzeti orvoshoz kérni egy szív ultra hangos vizsgálatot és egy terheléses EKG-t. (minden évben teljesítmény diagnosztikán kimérettetem a pulzus zónáimat és meghatározzák a fontosabb értékeket, hogy tudjak versenyezni TRI)
"Nem lehet csak ha beteg vagyok" mondta a körzeti orvos.......
Később egy kis győzködés és futás és pulzus segítségnyújtás után megkaptam a lehetőséget.
Ez az orvos a körzeti orvos, tehát ha beteg van az jó ha nincs baj az nem jó.
megj : olyan pontokat írt fel a lapomra, beutalóra (nem tudta, hogy a párom EÜ-ben dolgozik és tudunk latinul) amilyen betegségem nem volt, de ő pontszámban el tudta számolni.

Ötlet : mindenképpen kellenének még minőségi kiadványok az edzőknek amiből tájékozódni tudnának és ilyen és ehhez hasonló írások jelennének meg nem csak blog formájában hanem kézzel fogható nyomtatványon, de el tudom képzelni PDF formában mert úgy könnyebb eljuttatni sok képzett, végzett edzőhöz ! Ez egy ötlet hátha meg tudjátok valósítani (részesedést kérek :)

Jómagam blogger is vagyok és nagyon sokan keresnek meg azon keresztül.

Bejegyzés: Miért nincs Magyarország a nemzetközi fitnesz ipar térképén?

Halász Gabi 2016.01.08. 08:18:58

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget, mert a képek a cikkben nem láthatóak.
Milyen böngészőt használjak illetve meg lehet-e oldani valahogy, hogy megjelenjenek?
Az IWI-nél tanulok és olvasva a cikket, a tananyag kiegészítéseként nagyon hasznos lenne számomra!

Köszönettel: Halász Gabriella

Bejegyzés: Miért fontos az optimális testtartás? A korrektív sportrehab tréner (CES) szerepe.

Orbán Sándor 2014.02.28. 16:26:38

Gratulálok Mester!
ÖRÖK HÁLA AZ IWI P.T. KÉPZÉSEN TANÚLTAKÉRT.
Azért ezt is nézzed (hány personal trainer kapot ilyet)? :)

Hír:
Örömmel tudatjuk, hogy kollégánk, Orbán Sándor Bonis Bona – Kiváló tehetséggondozó díjban részesült!
A „Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért” díj 2013 tavasza óta ad lehetőséget a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző sportpedagógusok elismerésére. A díj elnevezése a Bonis bona discere, vagyis „Jótól jót tanulni” latin közmondásból származik.

A díj odaítéléséről az EMMI, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet, az Oktatási Hivatal, MATEHETSZ és a Nemzeti Tehetségügyi Koordinációs Fórum delegáltjaiból álló zsűri döntött.

Gratulálunk a kitüntetéshez!

Bejegyzés: Effects of Resistance Training (RT) on Women - Research Study (Part I.)

Zopi 2013.04.20. 18:26:51

@fittolder: ha még egyszer figyelmesen elolvasod a cikket rájössz, hogy nem kell megvédened a funkcionális edzést! Nem kaptad el a lényegét az írásomnak, de lehet, hogy nem is ez volt a célod. Nagyjából egyetértek az általad leírtakkal, csak nem szeretem mikor kéretlen reklámra használod fel a blogfelületemet, úgyhogy máskor is kommentelj nyugodtan, csak ettől kímélj meg! köszi.

Bejegyzés: Integrált vagy funkcionális edzés?

fittolder 2013.02.11. 11:19:37

Sok minden igaz, sok minden nem igaz ebben blogbejegyzésben.A funkcionális edzés védelmében:

Konvencionális edzőteremben végzett funkcionális edzés egyszerűen nonszensz. A funkcionalitást ebben az esetben a test valódi funkciójaként kell érteni. Azaz amire a test "ki lett találva" azokat a képességeket, készségeket kell fejleszteni. Ez valóban visszatérés a régi-új módszerekhez.Folyamatos felkészülés a legváltozatosabb fizikai kihívásra) A lényeg azonban éppen az, hogy nem speciális sportági fejlesztésről van szó. A cél a specializáció elkerülése, az általános fittség növelése. Arra pedig mi más lenne jobb, mint a test alapvető funkciónak fejlesztése?? Azaz fuss-dobbj-ugorj-emelj súlyt-húzd fel magad, nyomd ki magad...stb.
A funkcionális edzésmódszer normális kivitelezéshez speciálisan kialakított edzőterem kell. (Hiszen a funkcionális edzés nem egyenlő pl. a köredzéssel...vagy súlyemelés után futópadon futni...)
Szélsőséges példák, kvázi hülyeségek azért mindenhol vannak.Normálisan kialakított edzőteremben,szakképzett edző felügyelete mellett nem fognak Fittlabdán állva súlyt emelni, vagy tárogatást végezni:-)) vagy a fejükön pörögni a delikvensek.

A személyi edzés azonban itt némiképp módosul. Ezt megkívánja a sportág jellege. Ennélfogva a kiscsoportos foglalkozás a jellemző, nyilván sok egyéb paraméterhez (kor, edzettségi szint, nem...stb )igazítva. Itt ugyanis fontos a társas kapcsolat, a viszonyítás. Individuális, de mégis csoportos. Kicsit talán átmenet a csapat, és egyéni sport között.Valójában személyiségfüggő is, hiszen van aki csoportban jobban fejlődik, van aki pedig egyénileg.

Nem pusztán a változatosság élvezete jelenti a fő különbséget a hagyományosnak tekinthető fitness elemek közül. A funkcionális eszközök tárháza folyamatosan bővül. Rendkívül széles skálán mozog.A tudományos alapokon kialakított eszközöktől (G-flex, TRX) a hagyományos, újra elővett eszközökön át (gyűrű, kötél, Kettlebell) egészen a naturális, edzőtermen kívüli eszközökig (pl. traktorkerék, kalapács, szán)

A funkcionális edzésmódszer csúcsa kétségkívül a CrossFit. No persze támadják is sokan (savanyú a szőlő ugyebár). Legfőbb támadási felület pl. az edzőképzés mikéntje, hogy nagyon drága....stb.
A sporttudományban a ma már teljesen elfogadott módszerek közé tartozik az FMS szűrés, az SMR használat....pl. De ugyanígy említhetném az újabb trendek közül a Primal Move-t is.

Summázva: igen, sokan ráfogják az edzőtermekre, hogy funkcionális, sok edző tart kamu funkcionális edzést. De egy magára valamit is adó kliens, azért utánanéz ennek annak, mielőtt belevág valamibe.
Azaz mielőtt szétcincálásra került a funkcionális edzésmódszer (egy másik módszer végett) azért érdemes lett volna szétnézni olyan-rohamosan fejlődő termekben is-ahol IGAZI funkcionális edzésmunka folyik, kellemes hangulatban, mérhető hatékonysággal.

www.tesztoszteron.hu/emagazin_01_73_plo_413_mi_a_fitness_valojaban.php

forfitathletex.blogspot.hu/2013/02/mirol-is-szol-ez.html

Bejegyzés: Integrált vagy funkcionális edzés?

mercineni 2011.11.10. 22:03:02

Gratulálok Laci!
Üdv: Ági (még Cserépfaluból)

Bejegyzés: PhD képekben
süti beállítások módosítása